Brajtoni ndali Totenhamin (VIDEO)

Skuadra e Brajtonit ka nxjerrë një barazim 1:1 si vendas përballë Totenhamit në kuadër të javës së 35-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”.

Goleadori i Totenhamit, Hari Kejn shënoi golin e vetëm për “spërsat”, teksa vetëm një minutë më pas vendasit nga pika e bardhë me anë të Gros barazuan rezultatin.

Pas këtij barazimi Brajtoni mbetet në pozitën e 13-të me 36 pikë, teksa Totenhami me 68 pikë renditet në pozitën e katërt, duke lënë pas vetes skuadrën e Çelzit që ka 60 pikë dhe një ndeshje më pak.

Brighton vs Tottenham (1-1) Highlights 17/04(2018 by footbie.com

 

Leave a Reply