Ahmedi dhe Darboe debutojnë me disfatë te Shakhter Soligorsk!

Valon Ahmedi dhe Dembo Darboe kanë debutuar me disfatë me fanellën e skuadrës së Shakhter Soligorsk, skuadër kjo që fazën e përgatitjeve për sezonin e ri në elitën e futbollit bjellorus po i zhvillon në Abu Dabi,njofton “infOSport.mk”. Skuadra e tyre, Shakhter Soligorsk kishte përballë Zenitin rus, skuadër kjo që në

Dembo Darboe prezantohet te Shakhtar Soligorsk, ja sa të holla përfitoi Shkupi nga shitja e tij

Dembo Darboe sot edhe zyrtarisht është prezantuar me fanellën e skuadrës kampione të Bjellorusisë, Shakhtar Soligorsk, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi dhe klubi bjellorus kanë gjetur dakordësinë nën ndërmjetësimin e menaxherit shqiptarë, Florin Biba dhe 22-vjeçari arrin të bëjë një hap mjaft cilësor në karrierë, duke firmosur një kontratë ndjeshëm më

Super Darboe, 3 gola për 3 pikë të reja të FC Shkupit në Manastir (VIDEO)

Paraqitja e Dembo Darboe në takimin e sotëm përballë Pelisterit na bënte përshtypje, që sulmuesi nga Gambia është një shkallë më lartë se gjithë të tjerët, kjo falë autoritetit që sulmuesi i FC Shkupit kishte në fushën e stadiumit “Tumbe Kafe” në Manastir, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi 22-vjeçar nga Gambia thjeshtë ishte