FC Shkupi angazhon dy talent të rinj

FC Shkupi gjatë ditës së sotme ka angazhuar edhe dy futbollistë të rinj, duke çuar në 5 numrin e futbollistëve të transferuar deri më tani gjatë kësaj merkatoje, njofton “infOSport.mk”. Emra të rinj te skuadra nga Çairi janë portieri David Denkovski dhe mbrojtësi Davor Serafimov. Denkovski vjen nga rradhët e Bregallnicës,

Vijnë me gafat e vitit në LPFMV, dy portierët e rinj “shpërblehen” me ftesë nga Kanatllarovski te Maqedonia U21! (VIDEO)

Përveç ekipit të seniorëve, edhe ekipi U21 i Maqedonisë ka bërë grumbullimin e saj, në prag të ndeshjeve eliminatore për Europianin e vitit 2023 që do të mbahet në Rumani dhe Gjeorgji, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse Milevski që bëri sot publike listën e futbollistëve për ndeshjen me Italinë, një gjë të