Kanatllarovski për ndeshjet e qershorit fton plotë 8 shqiptarë te Maqedonia U21

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në fillim të qershorit do t'i zhvillojë dy ndeshjet e fundit eliminatore për Kampionatin Europian që do të mbahet në vitin 2023 në Rumani dhe Gjeorgji. Shpresat e vendit fillimisht me 2 qershor do të përballen me Armeninë në arenën “Todor Proeski”, ndërsa tre ditë më vonë