Surpriza në listën e kombëtares shqiptare, thirret për herë të parë një 17-vjeçar

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja do të publikojë të dielën listën me futbollistët që do të ketë në dispozicion për ndeshjet e para eliminatore të Botërorit 2022 kundër Andorrës, Anglisë dhe San Marinos. Tekniku kuqezi kërkon të presë edhe sfidat e fundjavës së lojtarëve me klubet e tyre, përpara

Edi Reja merr një lajm fantastik në prag të eliminatorve për Botërorin e vitit 2022

Kombëtarja e Shqipërisë, brenda vitit 2021 do të luajë të gjitha sfidat e vlefshme për eliminatoret  e botërorit “Qatar 2022”. Përballë “kuqezinjëve” do të jenë kundërshtarë si Anglia, Polonia, Hungaria, Adorra dhe San Marino. E teksa në këto rivalë gjenden në vijën e parë të sulmit emra si Robert Levandovski, apo

Derisa e ardhmja e Angellovskit është e paqartë, Duka konfirmon Edi Rejën!

Për dallim nga Maqedonia që nuk arriti të ngjitet në Ligën “B” në kuadër të Ligës së Kombeve, një gjë të tillë bëri Shqipëria, edhe atë falë fitores 3:2 në ndeshjen e fundit të grupit  4 kundër Bjellorusisë, njofton “infOSport.mk”. Objektivi i vendosur në fillim të këtyre dueleve tanimë është arritur,

Edi Reja shpalli listën për ndeshjet e tetorit, pjesë e saj edhe dy futbollistë kumanovar

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja, gjatë ditës së sotme ka zbuluar listën e futbollistëve, të cilët do të ju kundërpërgjigjen urdhërave të italianit për 3 ndeshjet e tetorit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e parë kombëtarja “kuqezi” do ta zhvillojë me 7 tetor kundër Armenisë. Kjo ndeshje është me karakter miqësorë,

Ndryshime edhe te Kombëtarja e madhe kuqezi, Broja mbetet jashtë për ndeshjen me Bjellorusinë

Kombëtarja e Shqipërisë do të nisë grumbullimin për ndeshjet e shtatorit në Ligën e Kombeve, aty ku do të përballet me Bjellorusinë dhe Lituaninë. FSHF-ja ka njoftuar edhe ndryshimet e fundit në listën e trajnerit Edi Reja dhe situatën në të cilën gjendet kampi “kuqezi”.  Nga atje është konfirmuar ardhja e

Edi Reja shpall listën, në mesin e të ftuarve te Shqipëria bënë pjesë edhe një kumanovar

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja, ka shpallur listën e futbollistëve për dy ndeshjet që do të luhen në 4 dhe 7 shtator, përkatësisht me Bjellorusinë si dhe Lituaninë, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve të ftuar bëjnë pjesë edhe tre emra të rinj, që nuk janë grumbulluar asnjëherë më

Mediat italiane: Edi Reja nuk do të jetë më trajner i Shqipërisë

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja! Sipas prestigjiozes italiane, “Gazzetta dello Sport”, Edi Reja nuk do të jetë më trajner i Shqipërisë. I njëjti burim raporton se kontrata e trajnerit italian ka përfunduar në ndeshjen ndaj Francës dhe nuk

Edi Reja flet për çështjen Xhaka! Kush mendon se është Messi, te unë nuk mund të luaj

Në prag të ndeshjeve eliminatore ndaj Andorrës dhe Francës, trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja ka dalë në konferencë për shtyp ku dhe ka analizuar të ndeshjet por edhe problematikat e fundit me futbollistë të caktuar. Çështja Xhaka? “Kam folur me të dhe i kam thënë se je i ftuar dhe do