Dyshja më në formë e Futsal Shkupit flet para ndeshjes me Crna Rekën

Futsal Shkupi stinorin pranveror e nisi me fitore, duke marrë që në start kryesimin në elitën e futsalit vendor. “Bardhekaltërit” nga Çairi javën e kaluar mundën në transfertë Mal Ajaksin (10:3), ndërsa falë disfatës së Proekt Ciko, ata tashmë kryesojnë të vetëm renditjen në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Të

Erkan Seferi ‘manita’ ndaj ish skuadrës së tij, Junikut në Kosovë (VIDEO)

Erkan Seferi ka shpërthyer në ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtorë në elitën e futsalit kosovar, duke shënuar 5 gola në fitoren 14:4 të Prishtinës ndaj Junikut, njofton ‘infOSport.mk’. Seferi ishte figura qendrore te skuadra prishtinase në këtë përballje të zhvilluar të dielën në kryeqendrën kosovare, ndërsa përveç Seferit në listën

Seferi dhe Neziri debutojnë me gola te FC Prishtina

Dy lojtarët e futsalit nga Shkupi, Erkan Seferi dhe Eljesa Neziri kanë bërë një debutim shumë pozitiv me fanellën e Prishtinës në elitën e futsalit kosovar, duke shënuar nga një gol në fitoren 6:2 të skuadrës së tyre në transfertën ndaj Prizrenit, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo ndeshja e parë e sezonit

“Piceria Start” bashkon reprezentuesit e futsalit vendor (VIDEO)

Ekipi “Picera Start” të premten në mbrëmje fitoi Kupën në turneun tradicional në futboll në sallë “Bashkimi”, pasi në finale mundën skuadrën “Arben Bajrami” me rezultat 8:4. “Piceria Start” ishte favorit i padiskutueshëm i këtij turneu, duke marrë parasysh se ekipi përbëhej me futbollistë cilësor dhe njëherit reprezentues të rregullt në