Shkupjani Sunaj Hasan e mbylli me gol dhe si kampion sezonin me Ferizajin

Sunaj Hasan edhe përkundër mungesës në një pjesë të bukur të sezonit në Ligën e Parë të Kosovës, ai dha një kontribut shumë të madh që Ferizaji i tij në fund të siguroj një vend për në Superligën e Kosovës për edicionin e ardhshëm, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi shkupjan, skuadrës së njohur

Renova e nis me disfatë vitin 2022, mundet nga Ferizaji në Kosovë

Renova i ka nisur me disfatë kontrollueset e këtij viti, teksa sot është mundur në Kosovë nga Ferizaji me shifrat 4:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj, aty ku skuadra nikoqire ishte shumë më e përgatitur se Renova, gjë për të cilën flet edhe

Pamje të frikshme nga Kosova, futbollistët përfundojnë në spital me këmbë e hundë të thyera

Klubi futbollistik Kika me anë të një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se ndeshja me Ferizajin bëri që lojtarët e tyre të përfundojnë në spital, shkruan Sheshi.info Ndeshja e cila është zhvilluar sot në Ligën e Parë ndërmjet Ferizajit dhe Kikës ka sjellur pamje shqetësuese, derisa klubi

Klubi shqiptar pjesë e së cilës kanë qenë edhe futbollistë nga Maqedonia, drejt shkrirjes

Futbollistët e skuadrës së njohur kosovare të Ferizajit, pjesë e së cilës kanë qenë shumë futbollistë shqiptarë edhe nga Maqedonia, kanë vendosur të bojkotojnë ndeshjet e ardhshme në kampionat, si shenjë proteste ndaj mospagimit të rrogave të tyre. Njoftimi është bërë nga vetë  faqja zyrtare e klubit në “Facebook”, teksa shkruhet

Bujamin Asani i jep fund aventurës te Ferizaji

Bujamin Asani edhe përfundimisht është larguar nga skuadra e Ferizajit. Një gjë të tillë për “infOSport.mk”, e konfirmoi vetë futbollisti shkupjan, i cili te Ferizaji ishte transferuar verën e vitit 2019-të, nga rradhët e Pobedës së Prilepit. Ferizaji raportohet të jetë në probleme të mëdha financiare, me futbollistët që nuk kanë

Te FC Shkupi nuk luajti asnjë minutë, ndërsa sot shënoi për Ferizajin (VIDEO)

Ferizaji ka shënuar fitoren më të thellë gjatë sezonit aktual në Superligën e Kosovës, teksa sot në rolin e nikoqirit me shifrat 4:0 mundi Trepça ’89, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore te skuadra e Ferizajit ishte Taulant Dajaku, i cili përveç që shënoi dy herë në rrjetën e skuadrës nga Mitrovica, asistoi

FC Ferizaj arrinë në Ohër

Skuadra e Ferizajit që garon në Superligën e Kosovës, prej sot është zhvendosur në Ohër, aty ku do të zhvillojë edhe fazën kryesore të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e kësaj skuadre janë edhe tre futbollistët nga Maqedonia, Bujamin Asani, Behar Bardhi (vëllai i Enis Bardhit) dhe