E paralajmëruam dhe ashtu ndodhi, ish futbollisti i Makedonija GJ.P prezantohet te Llapi

Ashtu edhe siç paralajmëruam, ashtu edhe ndodhi. Ish futbollisti i Makedonija GJ.P dhe Partizanit në Shqipëri, Fernando Augusto, sezonin e ri do të provoj veten të luaj në elitën e futbollit kosovar, ku do të veshë fanellën e fituesit aktual të Kupës, KF Llapit. Fernando Augusto – Fernandinjo u prezantua nga

Stenio Zhunior prezanton bashkëkombasin e tij Fernandinjo të Makedonija GJ.P. te Partizani!

Mbrojtësi i Makedonija GJ.P, Fernando Augusto – Fernandinjo, shumë shpejt pritet të prezantohet te Partizani i Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse klubi shqiptarë ende nuk ka pbërë prezantimin e tij zyrtarë, një gjë të tillë ka bërë bashkëkombësi i tij, Stenio Zhunior, i cili përmes një video ua ka prezantuar

Partizani po i bënë vend Fernandinjos së Makedonija GJ.P

Partizani e ka marrë seriozisht transferimin e brazilianit Fernando Augusto – Fernandinjo. Madje këtij të fundit i’a ka siguruar edhe vendin e titullarit, duke e larguar përfundimisht te ekipi i të rinjëve mbrojtësin e deritanishëm të krahut të majtë, Emiliano Musta. Një gjë të tillë ka zbuluar “Panorama Sport”. Sipas kësaj

Partizani akord me mbrojtësin e majtë të Makedonija GJ.P, Fernandinjo

Partizani ka arritur akord me mbrojtësin e majtë të Makedonija Gj.P, Fernando Augusto - Fernandinjo, raporton gazetar “Panorama Sport”. 28-vjeçari Augusto ka qenë pjesë e Makedonija Gj.P prej verës së vitit 2018, teksa edicionin e kaluar në 31 ndeshje për skuadrën shkupjane regjistroi 6 gola dhe 5 asistime. Ai me performancën e