SuperKupa e Turqisë, Galatasaraj-Fenerbahçe, si asnjëherë më parë zgjati vetëm dy minuta (VIDEO)

Galatasaraji si asnjëherë më parë, me shumë lehtësi fitoi SuperKupën e Turqisë. Gol që në minutën e parë përballë ekipit të të rinjëve të Fenerbahçes, drejtuesit e së cilës skuadër kishin vendosur të zbresin në fushë, në shenjë proteste ndaj Federatës Turke të Futbollit. Menjëherë pas këtij goli, futbollistët me fanella

Rashica shënoi, por Konjaspor ndërpreu serinë e fitoreve të Galatasarajit (VIDEO)

Konjaspor regjistroi fitore 2:1 përballë Galatasarajit në ndeshjen e vlefshme të javës së 26-të në Superligën turke, duke i dhënë fund serisë prej 14 fitoreve të skuadrës gjigande nga Stambolli, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Okan Buruk nuk gabonte që nga 22 tetori, kur kishte barazuar 2:2 si vendas kundër Alanyaspor. Pas

Derbi i zjarrtë i Stambollit për Imperatorin Fatih Terim dhe Galatsarajin e tij (VIDEO)

Galatasaraji ka triumfuar në derbin e zjarrtë përballë rivalëve të përbetuar të Fenerbahçes me rezultat minimal 1:0, duke ju marrë kreun fqinjëve nga “Shukru Saraçogllu” në Superligën turke, njofton “infOSport.mk”. Si zakonisht derbit mes këtyre dy skuadrave nga Stambolli sjellin shumë paqartësi dhe shumë luftë, ndërsa ashtu doli të jetë edhe

Shkupjani Ali Adem hapave të Elmaz, vazhdon karrierën në Turqi!

Futbollisti i talentuar shkupjan, Ali Adem, që aktualisht është pjesë e Vardarit, shumë lehtë mund të ndodhë që të bashkohet me ndonjërën prej skuadrave gjigande nga Turqia, Galatasaraj apo Fenerbahçe, njofton “infOSport..mk”. 19-vjeçari Ali Adem që është nën menaxhimin e Rahman Kiçe, është vënë në shënjestrën e dy skuadrave të mëdha