Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Gjeorgjisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen kundër Gjeorgjisë në kuadër të elminatoreve për Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar. Dardanët kanë 4 pikë në Grupin B, ndërsa ata do tentojnë t’i marrin përsëri fitoren Gjeorgjisë, këtë herë në stadiumin e tyre para tifozëve “dardan”. Trajneri

Ish futbollisti i Bajernit të Munihut emërohet trajner i Gjeorgjisë

Rivali i përfaqësueses së Kosovës në eliminatoret për Botërorin e vitit 2022, Gjeorgjia, ka emëruar ish futbollistin e Bajernit të Munihut për trajner të saj, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për Villi Sanjoll, i cili në këtë post zëvendëson sllovakun Vladimir Veis. Ky i fundit nuk arriti që Gjeorgjinë ta dërgojë në

Lajm i mirë për Maqedoninë, Çakvataxe nuk do luaj për Gjeorgjinë me 12 nëntor

Gjorgji Çakvataxe nuk do të mund të ndihmojë Gjeorgjinë në ndeshjen e 12 nëntorit kundër Maqedonisë së Veriut, ndeshje kjo e vlefshme për finalen e Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020, përmes së cilës njëra prej këtyre dy kombëtareve do të sigurojë një vend për në Europianin e vitit të

Pandev: Takimi me Kosovën na harxhoi energji, megjithatë jemi gati edhe për Gjeorgjinë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut sonte në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Gjeorgjinë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” në Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ky takim është shumë i vlefshëm për të dyja përfaqësueset, pasi ekipi fitues do të krijonte epërsi në pikë dhe do

Shtohen mungesat te Maqedonia në prag të sfidës me Gjeorgjinë

Igor Angellovski do ta ketë shumë të vështirë përballë Gjeorgjisë, ndaj së cilës kombëtare do të paraqitet me futbollistë më pak të eksponuar në ekipin përfaqësues të vendit, njofton “infOSport.mk”. Pas mungesave të Enis Bardhit, Arijan Ademit, Egzon Bejtullait, Ferhan Hasanit dhe Kristijan Toshevskit, i fundit që i është bashkuar listës

Maqedonia e Veriut me shumë mungesa ndaj Gjeorgjisë, mungojnë Bardhi, Ademi, Bejtullai, Hasani…

Përfaqësuesja e Maqedonisë të enjten në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret Gjeorgjinë në kuadër të xhiros së katërt të grupit 2 në Ligën “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje është shumë e vlefshme për përfaqësuesen e vendit, pasi gjeorgjianët shihen si rivalët kryesor për pozitën e parë në grup.

Maqedonia zhvilloi stërvitjen e fundit para udhëtimit drejt Gjeorgjisë

Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, përfaqësuesja “A” e Maqedonisë zhvilloi seancën e fundit stërvitore para udhëtimit të ditës së hënë drejt Gjeorgjisë, me të cilët “verdhekuqtë” do të përballen ditën e martën, njofton “infOSport.mk”. Në këtë stërvitje munguan futbollistët titullarë nga ndeshja me Armeninë, të cilën përfaqësuesja e vendit e fitoi