Alioski startues, Totre duhet pritur debutimin

Maqedonia e Veriut pas pak në arenën “Todor Proeski” përballë Gjeorgjisë do të zhvillojë ndeshjen e xhiros së katërt në grupin 2 të Ligës “C” në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”.

Angellovski për shkak mungesave të shumta është vendosur për një formacion 3-4-2-1, me Nestorovskin si futbollistin më të avansuar, i cili do të ketë ndihmën e Pandev dhe Triçkovskit nga mbrapa.

Mesfusha do të jetë më e ngjeshur me Alioskin dhe Ristovskin që do luajnë në krahë, derisa në qendër të mesfushës do të manevrojnë Kostadinov dhe Nikolov. Mbrojtja edhe këtë herë do të kontrollohet nga Zajkov, Velkovski dhe Ristevski.

Ndeshja Maqedoni e Veriut – Gjeorgji starton në ora 20:45.

FORMACIONET ZYRTAREMAQEDONI E VERIUT – GJEORGJI

Публикувахте от infosport.mk в Сряда, 14 октомври 2020 г.

 

Leave a Reply