Euro 2020, UEFA nis hetime ndaj përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut

Aspak lajme të mira nga UEFA për përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut. Institucioni madhor europian ka hapur një hetim kundër përfaqësueses së vendit tonë për një parregullsi të mundshme të kryer nga disa pjesëtarë të skuadrës së eliminuar nga “Euro 2020”, 19 qershorin e kaluar gjatë testeve për COVID. Futbollistët akuzohen

Alioski i Lids Junajted ju bashkohet legjendave të këtij klubi, Ferdinand dhe Mekalister

Ezgjan Alioski me golin e shënuar ndaj Ukrainës u bë futbollisti i parë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut që shënoi në një europian, ndërsa i treti si pjesë e Lids Junajted, pas legjendave angleze, Rio Ferdinand dhe Gari Mekalister. Ferdinand ishte futbollisti i fundit që kishte veshur fanellën e Lids Junajted

FIFA ndryshon rregullat e lojës, ndikon për ndeshjet e Kombëtareve për kualifikueset e Botërorit

Rregullat e lojës janë ndryshuar nga ana e FIFA-s sa i përket ndeshjeve eliminatore për Botërorin e vitit 2022. Tashmë klubet kanë marrë lejen e plotë dhe kanë të drejtë që të bllokojnë lojtarët për të kaluar te Kombëtarja, nëse shtetet ku luajnë këta futbollistë kanë një karantinë “të ashpër” për

Maqedonia fiton edhe pa yjet, në Shkup bie edhe Estonia

Maqedonia ka shënuar fitore minimale 2:1 përballë Estonisë, edhe pse në këtë përballje “verdhekuqtë” u paraqitën me shumë mungesa, njofton “infOSport.mk”. Angellovski e nisi këtë takim pa yjet si Pandev, Bardhi, Alioski, Dimitrievski dhe Ademi. Kësisoj sulmi udhëhiqej nga Nestorovski, i cili kishte ndihmën në prapavi nga Trajkovski dhe Triçkovski. Pikërisht

Nestorovski: Ndeshja më e rëndësishme për ne, shpresoj të kualifikohemi

Sulmuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Ilija Nesterovski, ndryshe pjesë e skuadrës italiane të Udinezes, në kuadër të startit të përgatitjeve për ndeshjen Gjeorgji – Maqedoni thotë se erdhi koha që përfaqësuesja të përgatitet për ndeshjen më të rëndësishme të historisë në futbollin e Maqedonisë. “Përfundimisht erdhi grumbullimi dhe përgatitjet për ndeshjen

Lajm i mirë për Maqedoninë, Çakvataxe nuk do luaj për Gjeorgjinë me 12 nëntor

Gjorgji Çakvataxe nuk do të mund të ndihmojë Gjeorgjinë në ndeshjen e 12 nëntorit kundër Maqedonisë së Veriut, ndeshje kjo e vlefshme për finalen e Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020, përmes së cilës njëra prej këtyre dy kombëtareve do të sigurojë një vend për në Europianin e vitit të

Francezet numëruan deri në 11 ndaj vashave të Maqedonisë së Veriut

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, në konkurencë të femrave ka pësuar një debakël mbrëmë në ndeshjen në transfertë ndaj kombëtares së Francës, njofton “infOSport.mk”. Vashat e përzgjedhura të trajnerit Kiril Izov pësuan disfatë 11:0, duke pësuar kështu disfatën e 6-të nga gjithsej 7 ndeshje të zhvillluara në kuadër të grupit

Sulmuesi i Los Anxheles FC do të luaj për Maqedoninë e Veriut

Daniel Musovski, i cili luan me skuadrën e Los Anxheles FC në MLS ligën amerikane, ka pranuar të luajë për përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut. Sulmuesi 24-vjeçar pritet të merr ftesë për ndeshjet e muajit nëntor në Ligën e Kombeve. Seleksionuesi Igor Angellovski ka kontaktuar futbollistin që ka prejardhje nga Maqedonia

Munishi: Nëse kundër Maqedonisë do luanin këta dy futbollistë Kosova nuk do humbiste!

Përfaqësuesja e Kosovës nuk po kalon momente aspak të mira, ndërsa më së miri këtë e pasqyrojnë edhe 6 disfatat e tyre në 8 ndeshjet e fundit, përfshirë këtu edhe atë kundër Maqedonisë së Veriut në Shkup, që konsiderohej si ndeshja historike për të dyja këto përfaqësuese. “Dardanët” mbrëmë në Athinë