Ish trajneri i kombëtares shqiptare Hafizi nuk përmbahet: “Marrim lojtarë nga Kosova e Maqedonia dhe i zëmë vendin Muçit”

Ernest Muçi po kalon momentet e tij më të mira në karrierë. Këtë sezon, sulmuesi shqiptar është një nga lojtarët kyç në radhët e Legias së Varshavës, për të cilën skuadër po shënon si në kampionat, ashtu edhe në garat europiane, përfshirë këtu edhe dy golat e fundit kundër Aston