Aksident i rëndë në Itali, ish futbollisti i Kaljarit në gjendje kritike për jetën!

Andrea Cossu, ish-fantazisti i skuadrës së Kaljarit, ka pësuar një aksident të frikshëm në autostradën 554 në zonën e Selargius, në Sardenjë. Mediat në Itali raportojnë se ai ëshët transportuar me urgjencë në spital dhe gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. Pamjet nga makina e tij, me të cilën po

Maikon rikthehet në Itali, do të luajë në klubin ku aktivizohet edhe djali i tij

Ish-futbollisti i Interit, Daglas Maikon nga Brazili ka arritur në Itali ku do të nënshkruajë kontratë me klubin italian, Sona. Maikon është një ndër mbrojtësit më të mirë të krahut të djathtë që ndonjëherë ka luajtur në Itali. Ai kishte qenë pjesë e “neroaxurrëve” për plotë 6 vite (2006-2012), duke zhvilluar

Olimpiada Dimërore më 2026 do të mbahet në Itali

Millano dhe Kortina d'Ampezo do të jenë dy qytetet nikoqire të Lojërave Olimpike dhe Paralimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit suedez, Stokholmit. "Urime Millanos dhe Kortinas. Presim të kemi Lojëra të jashtëzakonshme në një vend tradicional të sporteve dimërore", tha

Futbollist 13-vjeçar me gjestin e bërë, shembull edhe për profesionistët (VIDEO)

Edhe pse Nikolo është vetëm 13-vjeç, ai me veprimin e bërë është me të vërtetë për t’u marrë shembull edhe nga futbollistët profesionistë. 13-vjeçari Nikolo, lojtar i ASD La Pelota Aprilia në Itali, fitoi një 11-metërsh të akorduar nga arbitri, megjithatë ai ishte i mendimit se kundërshtari nuk i kishte shkaktuar