Amir Bilali i bashkohet Kamer Qakës te skuadra hungareze e Meszokovesd

Amir Bilali ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Hungari, duke nënshkruar me skuadrën e Meszokovesd Zsory, njofton “infOSport.mk”. Është ky një hap para në karrierën e futbollistit me origjinë nga Gostivari, i cili në këtë mënyrë plotëson vendin e lënë bosh nga ana e bashkëqytetarit të tij, Visar

Kamer Qaka shumë shpejtë bëhet me skuadër të re

Vetëm disa ditë pas largimit nga rradhët e Shkëndijës, Kamer Qaka ka gjetur skuadrën e tij të re. Ish reprezentuesi i kombëtares shqiptare që ishte një nga zbulimet e trajnerit të atëhershëm, Kristian Panuçi është prezantuar sot në radhët e skuadrës hungareze të Meszokovesd Zsory. Në prezantimin e përgatitur për Qakën

“Infosport.mk” nuk gabon, fshesa e Akrapoviç përfshin edhe Kamer Qakën

Shkëndija dhe mesfushori Kamer Qaka kanë rënë dakord që të ndajnë rrugët para kohe. Qaka nuk do të jetë në të ardhmen pjesë e Shkëndijës, ndërsa bashkëpunimi është ndërprerë me marrëveshje ndërmjet të dyja palëve, edhe pse pejani me skuadrën tetovare kishte kontratë deri verën e vitit 2022. Anëtari i përkohshëm

Shkëndija shpërrthen bombën, nënshkruan me reprezentuesin e përkohshëm të Shqipërisë!

Shkëndija ka shpërthyer bombën në merkaton e janarit, teksa pak minuta më parë ka firmosur kontratë me reprezentuesin e përkohshëm të Shqipërisë, Kamer Qaka, njofton “infOSport.mk”. 25 vjeçari i lindur në Pejë karrierën e ka ndëruar në Norvegji, ndërsa vjen në Tetovë nga futbolli rumun. Drejtuesit e klubit dhe futbollisti kanë

Futbollisti i Kombëtares shqiptare i bashkohet skuadrës që drejtohet nga ish-kampioni i botës

Mesfushori shqiptar Kamer Qaka me shumë gjasa do t’i bashkohet ekipit zviceran të Sionit. Mesfushori i Kongsvingerit pëlqehet nga trajneri i Sionit, Fabio Groso, një ish kampion Bote me Italinë, ndërsa raportohet se 25-vjeçari dhe menaxheri i tij po udhëtojnë drejt Zvicrës për të finalizuar transferimin. “Tuttomercattoëeb” shkruan se marrëveshja mes

Gjest i madh i futbollistit shqiptar, i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtar (VIDEO)

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kamer Qaka ka bërë heroin në Rumani, teksa në ndeshjen e ditës së premte mes U. Krajova 1948 CS dhe Poli Iasi, kundërshtari, Valentin Mihaila humbi ndjenjat në fushë pas një goditje në nofull. Qaka i ndodhur shumë pranë kundërshtarit që humbi ndjenjat, nuk ka nguruar t’i