Gentian Selmani zëvendësuesi i Strakoshës te Kombëtarja e Shqipërisë

Seleksionuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi ka përzgjedhur portierin Gentian Selmanin për të zëvendësuar Tomas Strakoshën, i cili luajti i dëmtuar në ndeshjen e fundit të Serisë A përballë Interit. Selmani është vetëm 20 vjeç, por ka eksperiencë të mirë në Superligën shqiptare dhe është numri 1 i portës

Angellovski dhe Nestorovski presin fitore edhe ndaj Bjellorusisë

Përfaqësuesja A e Maqedonisë ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme miqësore kundër Bjellorusisë në “Telekom Arena” në Shkup. Pas fitores së pastërt në ndeshjen eliminatore kundër Lihtenshtejnit, përfaqësuesja “verdhekuq” dëshiron sukses edhe në ndeshjen e së martës me bjellorusët për të rritur vetëbesimin dhe si