Komitët nuk e harrojnë Sazdon, kanosen haptazi: “Do të fluturojnë koka!”

Ekipi i hendbollit në konkurrencë të meshkujve, Vardari në këto momente po zhvillon ndeshjen  e Ligës së Kampionëve kundër skuadrës hungareze të Vesprem. Gjatë pjesës së parë Vardari avansonte me rezultatin 16:11, ndërsa në palestrën ‘Jane Sandanski’ tifo grupi ‘Komitët’ ishin në qendër të vëmendjes duke krijuar një atmosferë të zjarrtë. Ata

FFM dënon sërish Vardarin

Skuadra e Vardarit ka marrë një dënim tjetër nga ana e Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), kësaj rradhe në vlerë prej 120.000 denarë, për shkak animit jo korrekt nga ana e tifozëve të tyre “komitët” si dhe piro shoun që përdorën këta të fundit në ndeshjen e Kupës kundër

Komitët përveç ofendimeve ndaj shqiptarëve, kësaj rradhe u bënë edhe “politikan”

Ndeshja e javës së 24-të në elitën e futbollit vendor midis Vardarit dhe Renovës ishte ndërprerë në minutën e 35-të, pasi grupi i tifozëve “Komitët” vazhduan me avazin e vjetër duke ofenduar shqiptarët, njofton “infOSport.mk”. Përveç kësaj ata kësaj rradhe madje përfshinë edhe politikën, duke shpalosur një pankartë që kishte të

Theret me thikë një tifozë i Vardarit, “Shvercerat” i demantojnë akuzat e “Komitëve”

Gjatë ditës së sotme është rrahur dhe është therë me thikë një 16 vjeçarë që i përket tifo grupit të Vardarit, të njohur si “Komitët”. Këta të fundit kanë dalur me komunikatë duke akazuar tifo grupin e FC Shkupit, “Shvercerat” për këtë incident. Mirëpo, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i