Lacio bën dy goditje në merkato

Goditje e dyfishtë për Lazio, që ka marrë Correa dhe Badelj. Sipas “Sky Sport”, bardhekatërit kanë arritur marrëveshjen me Sevilla për argjentinasin që ka luajtur më parë në Serie A me Sampdoria. Në orët e fundit klubi spanjoll pranoi ofertën e Igli Tare: 16 milionë euro, plus tre milionë euro

Lacio blindon edhe një tjetër “yll”

Lacio ka filluar të blindojë “yjet” e zbuluara në këtë sezon. Luis Alberto ka firmosur kontratën e re deri në vitin 2022, duke e zgjatur edhe një vit më shumë marrëveshjen aktuale. Mesfushori spanjoll i lindur në vitin 1992 ka pasur edhe një rritje të konsiderueshme të pagës dhe tani

Lacio mendon tërheqjen nga Seria A

Lacio nuk e kapërdin gjykimin e gjyqtarit Giacomelli në ndeshjen e humbur 1-3 ndaj Torinos të hënën. Sipas Sportmediaset, në kampin lacial mbizotëron një klimë e rëndë dhe atmosferë e zymtë, duke filluar që nga përgatitësit atletikë dhe deri tek presidenti Lotito. Që të gjithë janë të bindur se “është një