Paratë e fituara nga gjyqi ndaj një gazetë, Messi i dhuron në spital!

Gazeta "ABC" ka humbur gjyqin kundër Fondacionit Leo Messi. Akuzat për manipulim të llogarive kishin vënë në diskutim seriozitetin dhe transparencën e fondacionit të krijuar nga ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi. Kapiteni i “katalunasve” nuk mund ta pranonte diçka të tillë dhe vendosi ta çonte çështjen në Gjykatë, ndërsa së

Messi mbreti i ndeshjeve finale

Nesër mbrëma Barcelona ndaj Alavesit do të zhvillojë ndeshjen finale të Kupës së Mbretit. Do të jetë kjo ndeshja e 25-të finale për yllin argjentinas të “katalunasve”, Lionel Messi, shkruan “Mundo Deportivo”, përcjellë “infOSport.mk”. Të dhënat statistikore tregojnë se në 19 prej tyre Messi ka dalë fitues, ndërsa ka humbur në