Rikthimi te fitorja, trajneri i ri dhe ndeshja me Prishtinën, Muhamed Useini i Gjilanit flet për të gjitha

Skuadra e Gjilanit ka shijuar fitoren e parë pas shtatë ndeshjeve në të gjitha garat, nën drejtimin e trajnerit të ri, Ismet Munishi, i cili ditë më parë e zëvendësoi Bylbyl Sokolin. “Kuqebardhët” triumfuan me rezultat 2:1 ndaj Trepçës ’89 në kuadër të xhiros së 25-të të Superligës së Kosovës në

Useini humb startin e kampionatit në Kosovës, do të mungojë plotë 6 javë

Muhamed Useini do të humbas startin e kampionatit në elitën e futbollit kosovar, që starton këtë fundjavë, njofton “infOSport.mk”. Useini pësoi një lëndim të rëndë në miqësoren e fundit, që Gjilani i tij e zhvilloi kundër Arbërisë. Për shkak seriozitetit të lëndimit, Useini menjëherë ishte dërguar në spitalin e Prishtinës, ndërsa

Useini flet për seriozitetin e lëndimit dhe fitoren e madhe ndaj Prishtinës

Muhamed Useini nuk arriti që të jetë protagonist në fitoren e Gjilanit të tij në derbi ndeshjen e javës së 29-të kundër Prishtinës, kjo për shkak të një dëmtimi që pësoi në minutën e 23-të, shkruan “infOSport.mk”. Useini u lëndua pas një dueli që pati me sulmuesin kundërshtarë, Oto Xhon, me

Muhamed Useini paralajmëron Prishtinën, 3 pikët mbeten në Gjilan

Mesfushori tetovar i Gjilanit, Muhamed Useini e ka komentuar ndeshjen kundër FC Prishtinës, e cila luhet nesër në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës. Në stadiumin e qytetit në Gjilan, në pasditën e nesërme, Gjilani është nikoqir i klubit kryeqytetas, në një përballje mes pretendentëve për titullin kampion. Muhamed

Useini rezulton negativ në testin e “Covid 19”, gati ti bashkohet Gjilanit

Muhamed Useini gjatë ditës së sotme i është nënshtruar testit “Covid 19” në spitalin provat “Acibadem Sistina” këtu në Shkup. Siç mëson “infOSport.mk”, mesfushori i skuadrës së Gjilanit ka rezultuar negativ dhe ai menjëherë ka udhëtuar drejt Kosovës, ku ditëve në vijim pritet që ti bashkohet skuadrës, me qëllim që