Hajnat plaçkisin shtëpinë e futbollistit shqiptarë të Levantes, i vjedhin gjësende me vlerë prej 1 milion euro

Levante nuk po kalon momente edhe aq të mira këtë edicion në La Liga, ndërsa këtë fundjavë aspak momente të mira nuk ka kaluar edhe futbollisti shqiptarë i kësaj skuadre, Shkodran Mustafi, i cili ka përjetuar një eksperiencë shumë të hidhur të dielën mbrëma, të cilën me siguri nuk do

E bujshme, një gostivaras mund të veshë fanellën e Interit!

Mbrojtja e Interit pritet të pësojë ndryshime gjatë afatit kalimtarë të verës. Treshja Shkriniar, De Vrij dhe Bastoni do mbeten titullar, por në listën e transferimeve të verës është shtuar edhe emri i qendërmbrojtësit të Shalke 04, Shkodran Mustafi. Futbollisti me origjinë nga Gostivari me Shalke 04 ka kontratë deri në fund

Interi interesohet për futbollistin nga Gostivari, dëshiron ta marrë falës!

“Tuttosport” ka raportuar se Interi ka hyrë në garë për shërbimet e mbrojtësit shqiptarë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë, Shkodran Mustafi. Skuadra nga Serie A, Mustafin është duke e parë si një mundësi të mirë dhe të lirë për sezonin e ardhshëm, teksa mbrojtësit shqiptar nga vera do të mbetët

Tierney turpëron Mustafin në stërvitjen e Arsenalit! (VIDEO)

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi është turpëruar në stërvitje nga bashkëlojtari i tij, Kieran Tierney. Futbollisti skocez arriti që t’ia fus topin ndërmjet këmbëve futbollistit shqiptarë me origjinë nga Gostivari. Kjo gjë bëri që lojtarët e tjerë të Arsenalit të fillonin të qeshnin, përkundër tentimeve të Mustafit për ta arsyetuar veten. https://twitter.com/i/status/1172171894306627584

Emery gati të largojë 4 futbollistë, në mesin e tyre edhe Mustafin!

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery është i etur për të parë katër lojtarë të tij të larguar këtë muaj, para mbylljes së afatit kalimtar në ligat evropiane. Emery ka pranuar se mund të ketë më shumë lojtarë të larguar nga klubi gjatë javëve të ardhshme, pasi ai dëshiron të shkurtojë skuadrën

Xhaka asiston, Mustafi shënon një super gol me kokë për epërsi të Arsenalit (VIDEO)

Shkodran Mustafi ka kaluar në epërsi Arsenalin, skuadër kjo që në këto momente është duke zhvilluar ndeshjen e javës së katërt në transfertë kundër ekipit të Kardifit, njofton “infOSport.mk”. Granit Xhaka mjaft mirë ekzekutoi goditjen e tretë nga këndi, ndërsa edhe më mirë reagoi futbollisti gostivaras, i cili me një goditje

Mustafi bënë humor me Xhakën, ky i fundit shpërrthen në të qeshur (VIDEO)

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi edhe sezonin e ri futbollistik do të jenë pjesë e Arsenalit, skuadër kjo që pas plotë 22 viteve do të udhëhiqet nga një emër tjetër, kur është në pyetje trajneri, Unaj Emeri. Si duket edhe strategu spanjoll do t’u besojë dy futbollistëve shqiptarë sezonin e ri

Mustafi pranon dështimin e këtij sezoni

Shkodran Mustafi e ka pranuar dështimin e Arsenalit këtë sezon. Mbrojtësi shqiptar nga Gostivari  ka deklaruar që ky sezon ishte zhgënjyes për ekipin e tij, që aktualisht ndodhet në pozitën e 6-të dhe është larg objektivit që kishte para fillimit të sezonit, një vend për në Ligën e Kampionëve Europian. “Të

Lëv nuk fton Mustafin për miqësoret ndaj Spanjës dhe Brazilit

Trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv, nuk e ka ftuar mbrojtësin shqiptar të Arsenalit, Shkodran Mustafi, për miqësoret e marsit kundër Spanjës (23 mars) dhe Brazilit (27 mars). Pavarësisht se futbollisti me origjinë nga Gostivari është titullar te “Topçinjtë”, nuk e ka bindur Lëvin për t’u ftuar në Kombëtaren gjermane. Para shqiptarit, Lëv