Maqedonia në Portugali për të shkruar historinë më të re në futboll

Maqedonia sonte në Porto kundër Portugalisë së Kristiano Ronaldos do të zhvillojë një ndër ndeshjet më të rëndësishme në historinë e futbollit vendor. Pas kualifikimit në Europianin e fundit, tashmë ekipi përfaqësues futbollistik i vendit tonë është në prag për të skkruar një histori të re, kualifikim në një Botëror, me

Portugali-Maqedoni, vlera e skuadrave, mosha mesatare, pozitat në ranglistën e FIFA-s dhe forma nga 5 ndeshjet e fundit

Pas fitores senzacionale ndaj Italisë në Palermo (1:0), përfaqësuesja e Maqedonisë të martën do të zhvillojë një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, përmes së cilës mund të shkruaj një histori të re në futboll, shkruan “infOSport.mk”. Maqedonia më 29 mars do të përballet me Portugalinë, në stadiumin “Dragao” në Porto. Kjo do

Maqedonia U18 e udhëhequr nga Nexhat Shabani pjesë e turneut të fuqishëm në Portugali!

Përëfaqësuesja U18 e Maqedonisë e udhëhequr nga strategu shkupjan, Nexhat Shabani, nga data 23 deri me 30 mars do të marrë pjesë në turneun e fuqishëm në Portugali, aty ku do të zhvillojë 3 përballje, njofton “infOSport.mk”. Përveç përballjes me nikoqirët e Portugalisë, ekipi i udhëhequr nga Shabani, do të luaj

Flet për herë të parë arbitri holandez që i mohoi golin Ronaldos ndaj Serbisë!

Polemika nuk shuhet, përkundrazi, ajo ndizet. Dhe kështu, në përpjekje për të hedhur ujë në zjarrin e ndezur pas golit të anuluar të Ronaldos në Beograd nga arbitri Danny Makkelie, vetë ky i fundit donte të kërkonte falje për “gafën”. I kontaktuar nga gazeta luzitane “A Bola”, “bilbili” holandez shpjegoi incidentin,