Skandal në futsalin vendor, Qeveria ndërpret kampionatin dhe shpall kampion KMF Ciko, Futsal Shkupi paralajmëron tërheqjen nga garat!

Skandal në elitën e futsalit vendor. Me vendim të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, edhe zyrarisht është ndërprerë sezoni aktual 2020/2021 në Ligën e Parë të Futsalit. Me këtë vendim, skuadra e parë në tabelë, KMF Proekt Ciko shpallet padrejtësisht kampion, duke pasur parasysh se deri në mbyllje të

Heronjtë e Tbilisit do ti shpërblejë edhe Qeveria, ja nga sa të holla do të marrë secili futbollistë!

Sonte “top temë” në vendin tonë vazhdon të jetë kualifikimi i përfaqësuesës së vendit tonë në futboll në Europianin e vitit të ardhshëm, sukses ky që për një çast ka bërë që edhe Qeveria të kthejë vëmendjen ka heronjtë e Tbilisit, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia falë golit të Goran Pandev në minutën

Mungesa e valleve shqiptare në Superkupë, Qeveria i hedh fajin FFM-së dhe qeverisë së kaluar

Qeveria e re në krye me Zoran Zaev, fajin për mungesën e valleve shqiptare por edhe të etniteteve të tjera gjatë shfaqjes para Superkupës së Evropës që mbrëmë u zhvillua në “Telekom Arena” në Shkup, e justifikuan me faktin që i tërë manifestimi është organizuar nga Federata e Futbollit  të