River Plejt refuzon të luajë për shkak të koronavirusit, federata paralajmëron dënim të ashpër

Në Argjentinë tashmë ka një çështje, River Plejt. Një nga klubet me më shumë trofe dhe më të dashur në Argjentinë ka vendosur të mos zbresë në fushë për ndeshjen ndaj Atletico Tucuman për “Copa de Superliga” për shkak të emergjencës ndaj koronavirusit. Por menjëherë pas vendimit të drejtuesve të River

Festa është për River Plejt! Dramë e veçantë në Superklasikon më të rëndësishme (VIDEO)

Festa është për River Plejt, skuadër kjo e cila për të katërtën herë në histori u shpallë kampione e Amerikës Jugore, pasi në finalen e madhe të ‘Copa Libertadores’ mundi Boka Xhuniorsin me rezultatin 3:1 dhe me rezultatin e përgjithshëm 5:3 triumfoi në ‘Superklasikon’ më të madhe në histori, njofton