Arbitri i njohur spanjoll, kryesori i takimit Maqedoni-Rumani

Përfaqësuesja e Maqedonisë të mërkurën në Shkup do të mirëpret Rumaninë në ndeshjen e vlefshme të xhiros së 6-të në grupin “J”, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje vjen pas dy barazimeve të njëpasnjëshme të “verdhekuqve” ndaj Armenisë (0:0), gjegjësisht Islandës (2:2), ndërsa një tjetër hap fals do të largonte edhe më shumë

Barazim sepktakolar, ish futbollisti i FC Shkupit gjen golin debutues në Rumani (VIDEO)

Ish-mbrojtësi i FC Shkupit, Amir Bilali, ka gjetur golin debutues në Rumani ditën e sotme, me skuadrën e Akademika Klinseni. Bilali shënoi golin e parë për skuadrën e tij në minutën e 10-të, në ndeshjen ndaj Voluntarit, ndeshje kjo që në fund u mbyll me barazimin spektakolar 3:3. 26-vjeçari shfrytëzoi mjaft

Gjest i madh i futbollistit shqiptar, i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtar (VIDEO)

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kamer Qaka ka bërë heroin në Rumani, teksa në ndeshjen e ditës së premte mes U. Krajova 1948 CS dhe Poli Iasi, kundërshtari, Valentin Mihaila humbi ndjenjat në fushë pas një goditje në nofull. Qaka i ndodhur shumë pranë kundërshtarit që humbi ndjenjat, nuk ka nguruar t’i