Edhe Sassuolo vihet pas shërbimeve të tetovarit, Nedim Bajrami!

Tetovari Nedim Bajrami është kthyer në një nga futbollistët kryesorë të skuadrës së Empolit, ku me paraqitjet e treguara duket se ka tërhequr edhe skuadra të njohura pas vetes së tij. Sipas “Sky Sport” raportohet se rivali i Empolit në Seria A, Sassuolo është vënë në gjurmët e futbollistit shqiptarë. Drejtuesit e

Frika nga Covid 19, skuadra e Serie A “përjashton” dy yjet e saj pas grumbullimit me kombëtaren italiane!

Manuel Lokatelli dhe Xhian Marko Ferrari nuk do të marrin pjesë në ndeshjen midis Sassuolos dhe Romës, e paraparë për tu zhvilluar këtë fundjavë. Një gjë të tillë kanënjoftuar nga vetë klubi italian përmes një deklarate zyrtare, e cila pason pozitivitetin e gjetur në ekipin kombëtar italian: “Pas pozitivitetit të hapur ndaj

Roma nuk gaboi ndaj Sassuolos (VIDEO)

Roma ashtu edhe siç pritej ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 29-të në Serie A kundër Sassuolos, duke vazhduar në këtë mënyrë garën për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. “Ujqit” shënuan fitore me rezultatin 3:1 në “Olimpiko”, duke rikthyer sërish pozitën e dytë në renditje, menjëherë pas