Heqja e sistemit VAR, klubet angleze marrin vendimin final!

Nuk ka më asnjë dyshim të  vetëm, kur është në pyetje VAR, pasi skuadrat e Premierligës angleze kanë votuar “PRO” këtij sistemi. Vendimi është marrë dhe tashmë gjithçka është zyrtare. Klubet angleze kanë votuar dhe në fund 19 ishin ‘PRO” mbajtjes së VAR, ndërsa vetëm skuadra e Vulverhempton ishte kundër. Gjithashtu në mbledhjen

VAR sistemi do të përdoret edhe në Superligën turke

Federata e Futbollit të Turqisë, edhe zyrtarisht ka njoftuar se nga sezoni i ri sistemi VAR do të palikohet edhe në Superligën e Turqisë. Një gjë e tillë u bë e ditur në takimin midis presidentit të Federatës së Futbollit turk dhe drejtorit të FIFA-s për Europë, Bjorn Vasalo. https://twitter.com/Turkish_Futbol1/status/1024586041854963714 Sistemi VAR përdoret