Liga e Konferencës, skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në rast kualifikimi në raundin e tretë

Klubet shqiptare kanë filluar përgatitjet e tyre për sfidat e turit të dytë në Ligën e Konferencës, ku shpresojnë të kenë një ecuri sa më pozitive. Janë plotë 8 skuadra shqiptare që do të luajnë në këtë fazë, përfshirë këtu edhe dy skuadrat nga Maqedonia e Veriut, KF Shkëndija dhe

Skuadrat shqiptare i thonë lamtumirë Ligës së Kampionëve

Pas Shkëndijës dhe Prishtinës, edhe skuadra e tretë shqiptare përfaqësuese në Ligën e Kampionëve për edicionin 2021/2022, Teuta, kampione e Superligës së Shqipërisë, i ka dhënë fund qëndrimit në Ligën më prestigjioze europiane në nivel klubesh, njofton “infOSport.mk”. Është ky një zhgënjim i madh për gjithë shqiptarët, e sidomos tifozët e

FC Shkupi apo Partizani? Kush do peshkojë Llapin e Tahir Batatinës?

Gjatë ditës së sotme do të hidhet shorti për ndeshjet e raundit të parë të “Europe Conference League”, kompeticion ky më i ri i UEFA-s, në të cilën do të marrin pjesë plotë 8 skuadra shqiptare, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi dhe Struga Trim Lum janë dy skuadrat shqiptare që do të

Nga Skënderbeu te Prishtina, rivalët e shqiptarëve në Liga Europa

Në Nion të Zvicrës sot u hodh shorti për ndeshjet e Liga Europa, ku shqiptarët përfaqësohen me plotë 5 skuadra. 3 prej tyre vijnë nga Shqipëria, ndërsa nga një skuadër prej Kosovës dhe Maqedonisë. Siç njoftuam më herët në portalin tonë, Shkëndija do të luaj kundër rivalëve të Daçias nga Moldavia,