Spanja me 3 mungesa ndaj Kosovës!

Mbrojtësi i krahut të majtë, Jose Gaya dhe qendërmbrojtësi Aymeric Laporte pritet t’i mungojnë Spanjës për ndeshjen kundër Kosovës për shkak të dëmtimesh. “Mendoj se Laporte ka një ngarkesë, ndërsa lëndimi i Gayas nuk duket mirë, por do të presim testet”, - është shprehur përzgjedhësi i Spanjës, Luis Enrike. Mungesa e Gayas

Skandal, Federata e Spanjës e njeh Kosovën vetëm si territor

Muaji mars është muaji i grumbullimeve të kombëtareve që pritet të zhvillojnë ndeshjet eliminatore për Botërorin e vitit 2022-të që do të mbahet në Katar. Përfaqësuesja e Kosvës bënë pjesë në Grupin B së bashku me Suedinë, Spanjën, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Në këtë grup, vetëm Suedia e ka njohur Kosovën si shtet,

Problemet diplomatike, Kosovë-Spanjë mund të luhet në terren neutral!

Kosova gjatë ditës së djeshme mësoi emrat e kundërshtarëve për eliminatoret e Kupës së Botës të vitit 2022, që do të mbahet në Katar. Siç dihet, “Dardanët” u shortuan në Grupin “B” së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Përveç që është një grup shumë problematik për Kosovën, për

Futbolli spanjoll sërish në zi

Vetëm 24 orë pas vdekjes së 14-vjeçarit Kristijan Minholla, Atletiko Madridi ka njoftuar edhe për vdekjen e futbollistit të tyre legjendarë, Hoze Luis Kapon Gonzales. Ish mbrojtësi i “jorganxhinjëve” ndërroi jetë në moshë 72-vjeçare, duke humbur luftën me sëmundjen e pankreasit. Kapon pjesë e Atletiko Madridit ishte për një dekadë të plotë

Spanjë-Shqipëri, mund të ndiqet për 20 euro

Në fillim të muajit tetor Shqipërinë e presin dy super ndeshje. Fillimisht më datë 06 tetor Kkombëtarja “kuq e zi” do të luaj në transfertë ndaj Spanjës, teksa tre ditë më vonë në “Loro Boriçi” do të përballet me Italinë. Federata Spanjolle e Futbollit tashmë ka nxjerrë në shitje biletat për