Istanbulspori i shqiptarëve rikthehet në Superligën turke pas plotë 17 viteve (VIDEO)

Istanbulspori i katër futbollistëve shqiptarë, Valon Et’hetmit, Eduard Rrocës, Jetmir Topallit dhe Kristal Abazajt ka fituar ndeshjen finale të “play-off” për inkuadrim në Superligën turke, duke mundur ekipin e Bandirmaspor me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi turk, Ibrahim Yilmaz doli të jetë heroi i kësaj sfide, duke shënuar që të dy

VAR sistemi do të përdoret edhe në Superligën turke

Federata e Futbollit të Turqisë, edhe zyrtarisht ka njoftuar se nga sezoni i ri sistemi VAR do të palikohet edhe në Superligën e Turqisë. Një gjë e tillë u bë e ditur në takimin midis presidentit të Federatës së Futbollit turk dhe drejtorit të FIFA-s për Europë, Bjorn Vasalo. https://twitter.com/Turkish_Futbol1/status/1024586041854963714 Sistemi VAR përdoret