E pritur, Ventura jep dorëheqje

Seleksionuesi i Italisë Xhampiero Ventura ka dhënë dorëheqje menjëherë pas barazimit pa gola ndaj Suedisë, pohojnë mediat në Itali, përcjellë “infOSport.mk”. Ky rezultat la “axurrët” jashtë Botërorit “Rusi 2018”, një gjë kjo që nuk kishte ndodhur që nga viti 1958-të. Ventura refuzoi intervistë para TV-së pas përfundimit të ndeshjes, ndërsa nuk u

Pas humbjes, Ventura: Ishim të pafat, do ta përmbysim rezultatin në “San Siro”

Trajneri i Italisë, Xhanpiero Ventura pas disfatës së pësuar nga Suedia në konferencën për media është shprehur se futbollistët e tij do të përmbysin rezultatin në ndeshjen e kthimit në “San Siro” “Ishim të pafat. Ata nuk na rrezikuan asnjëherë seriozisht, ndërsa goli ishte aksidental. Ne krijuam disa mundësi, teksa goditëm

Ventura: Fituam me meritë, ata na rrezikuan vetëm në 30 sekondat e para

Trajneri i kombëtares së Italisë, Xhampiero Ventura fitoren ndaj Shqipërisë e ka cilësuar si plotësisht të merituar, duke pohuar “kuqezinjtë” sonte në Palermo kishin bërë shumë pak për të rrezikuar suksesin e “axurrëve”. “Në fillim kishim dëshirë për të treguar veten më shumë se sa duhet dhe kishte shumë vëmendje ndaj