Sulmuesi i ri i Shkëndijës, Xhobe, 3 vite më parë ishte në prova te FC Shkupi

Edhe pse ende nuk është prezantuar zyrtarisht nga drejtuesit e KF Shkëndijës, me shumë gjasa sulmuesin 22-vjeçar nga Gambia, Pa Omar Xhobe, stinorin pranveror do e shohim në futbollin tonë vendor. Ai është stërvitur me ekipin tetovar, dhe si duket ka bindur drejtuesit e Shkëndijës për të firmosur kontratë profesionale. Megjithatë siç