TOP 4 golashënuesit më të mirë në Ligat më të mëdha Europiane

Çiro Immobile, Edinson Kavani, Radamel Falkao dhe Lionel Messi, janë katër golashënuesit më të mirë deri më tani në pesë Ligat më të mëdha Europaine.

Sulmuesi i Lacios qëndron në krye të katërshes më të mirë me 14 gola të shënuar, nga një më pak kanë të shënuar Edinson Kavani i PSZH-së dhe Radamel Falkao i Monakos, ndërkohë me 12 gola pas tyre renditet Lionel Messi.

Ylli i Real Madridit, Kristiano Ronaldo që u shpall edhe lojtari më i mirë për këtë vit nga FIFA nuk ka arritur të lërë gjurmë këtë fillim sezoni për shkak të dënimit nga Federata Spanjolle e Futbollit para fillimit të sezonit kur u ndëshkua me të kuq në ndeshjen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës.

Portugezi humbi pesë ndeshjet e para të kampionatit por pas rikthimit ka arritur të gjejë vetëm një herë rrjetën.

Gjithsej të etiketuara

Leave a Reply