Një penalti e dyshimtë bëri që Sileksi të avansojë ndaj FC Shkupit (VIDEO)

Një penalti e dyshimtë e akorduar nga ana e arbitrit kryesor, Dimitar Meçkarovski ka bërë që Sileksi pjesën e parë ndaj FC Shkupit ta mbyll me epërsi minimale 1:0, njofton “infOSport.mk”.

Dodev ishte në aksion, ndërsa pas një dyluftimi me Amir Bilalin, edhe pse ky i fundit nuk e pengoi fare futbollistin vendas, Meçkarovski tregoi në pikën e bardhë.

Penaltia e dyshimtë e akorduar në favor të Sileksit

Penaltia e dyshimtë e akorduar në favor të Sileksit

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 12 август 2018 г.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 35-të, ndërsa përgjegjësinë për të ekzekutuar këtë 11-të metërsh e morri kamerunasi Esenzh Parfait, i cili ishte i saktë dhe kaloi në epërsi Sileksin.

Sileksi avanson ndaj FC Shkupit permes penaltisë

Sileksi avanson ndaj FC Shkupit permes penaltisëSILEKSI – FC SHKUPI 1:0

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 12 август 2018 г.

Me epërsi minimale pjesën e parë e mbylli edhe Akademia Pandev përballë Makedonija Gjorçe Petrovit, falë goli të shënuar në minutën e 43-të nga ana e Gjorgji Stoilov, teksa pjesa e parë midis Pobedës dhe Bellasicës nuk dhuroi gola.

Leave a Reply