Siti gati për ‘goditje’ të reja

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Laussane ka përmbysur vendimin e UEFA-s prej dy vitesh mos pjesëmarrje në garat evropiane.

Sipas medieve angleze, një listë prej katër emrash ka mbërritur në ‘Etihad Stadium’.

Guardiola dëshiron David Alaban nga Bayern Munich, Koulidau Koulibaly nga Napoli dhe dy lojtarë tjerë në ofensivë. Qëllimet kryesore janë Lautaro Martinez i Interit dhe Ferran Torres i Valencias.

Manchester City këtë sezon ka humbur betejën për titull në Premierligë, por mbetet në garë në Ligën e Kampionëve.

Leave a Reply