Nga Spanja në Moldavi, njihuni me dy kryevepra thuajse identike (VIDEO)

Gola të bukur realizohen në çdo kampionat, teksa të veçantë janë kryeveprat që vijnë nga Spanja dhe Moldavia. Largie Ramazani është pjesë e ekipit B të Almerias B dhe ka realizuar një eurogol në ndeshjen e fundit.

Sulmuesi belg “shpiku” një goditje fantastike nga gjysmëfusha e tij, duke zënë të papërgatitur portierin kundërshtar. Topi në rrjetë dhe festë e madhe për 20-vjeçarin dhe shokët e skuadrës.

Gol i mrekullueshëm edhe në Moldavi. Sherif Tiraspol fitoi 7:0 në shtëpi kundër Dinamo-Auto dhe vazhdon të marshojë drejt një titulli tjetër kampion, duke pasur parasysh se pas 24 xhirove ka një distancë prej 9 pikësh ndaj skuadrës së dytë në tabelë, Petroclub.

Sebastien Thill realizoi golin e pestë të skuadrës së tij në minutën e 59-të. 27-vjeçari nga Luksemburgu dhuroi një goditje fantastike, që i mahniti të gjithë të pranishmit.