Në Francë shënohet goli i vitit në stilin “alla Zhuninjo” (VIDEO)

Në elitën e futbollit francez në ndeshjen midis Nantes dhe Lorient është shënuar goli i vitit.  Ndeshja në fjalë u mbyll me shifrat 1:1, ndërsa gjithë vëmendjen e morri goli i shënuar nga futbollisti mysafir Loriente në minutën e 87-të.

Ky i fundit realizoi një gol të çmendur nga goditja e dënimit, nga një distancë shumë e largët, duke na sjellë menjëherë në mendje golat që i kemi parë shpesh nga dy brazilianët, Roberto Karlos apo edhe Zhuninjo.

Një ekzekutim perfekt i Loriente, i cili pa diskutim pritet të jetë goli i vitit në Francë, por jo vetëm. Për më shumë shijoni perlën në minutat e fundit të ndeshjes:

Leave a Reply