Ramos pranon rinovimin e kontratës me ulje në pagë vetëm me një kusht

Ndonëse prej javësh negociatat për rinovimin e kontratës mes Serhio Ramos dhe Realit të Madridit janë ndërprerë, ngjarjet mund të marrin një kthesë të papritur dhe futbollisti mund të mbetet ende në kryeqytetin spanjoll.

Lajmi raportohet nga mediat spanjolle, sipas të cilave mbrojtësi veteran, që mban edhe shiritin e kapitenit te “mbretërit”, por edhe te kombëtarja e Spanjës, po merr në konsideratë ofertën e klubit, që parashikon rinovimin me ulje page.

Ramos mësohet se ka udhëzuar menaxherin e tij që të negociojë sërish me Perez dhe të pranojë ofertën për reduktim page, por me kushtin që kontrata e re të ketë vlerë deri në verën e 2023-shit, pasi mbrojtësi synon të marrë pjesë edhe në Botërorin e Katarit më 2022-shin.

Pak javë më parë kapiteni i Real Madridit refuzoi të ulë pagën dhe paralajmëroi se do të largohej nga “Santiago Bernabeu”, por duket se mungesa e ofertave joshëse nga klube të tjera europiane ka bërë që të tërhiqet pas.

Nëse palët do të arrijnë të firmosin bashkëpunimin e ri, atëherë Ramos do të mbyllë karrierën pikërisht te Reali i Madridit, pjesë e së cilës skuadër është që nga vera e vitit 2005, kur kishte ardhur nga rradhët e Seviljës.

Mbrojtësi 35-vjeçar numëron plot 670 ndeshje me fanellën e Realit dhe 101 gola të shënuar, ndërsa vlen të theksohet se gjatë këtyre viteve ia ka dalë të fitojë minimalisht një herë të gjithë trofetë e mundshëm për klube.

Leave a Reply