Ramos pranon rinovimin e kontratës me ulje në pagë vetëm me një kusht

Ndonëse prej javësh negociatat për rinovimin e kontratës mes Serhio Ramos dhe Realit të Madridit janë ndërprerë, ngjarjet mund të marrin një kthesë të papritur dhe futbollisti mund të mbetet ende në kryeqytetin spanjoll. Lajmi raportohet nga mediat spanjolle, sipas të cilave mbrojtësi veteran, që mban edhe shiritin e kapitenit te

Perez blije Messin!

Problemet financiare te Barcelona, por edhe ndodhitë e fundit që ndodhën te skuadra “katalunase”, e ku në qendër të vëmendjes ishte edhe vetë Lionel Messi, kanë bërë që të flitet edhe për të ardhmen e argjentinasit, një ndër futbollistëve më të mirë në historinë e skuadrës “katalunase”, Mançester Siti duket skuadra

Perez dhe Tare në një tavolinë diskutojnë transferimin e “lacialit” te Reali

Presidenti i Realit të Madridit, Florentinio Perez  është i fiksuar pas mesfushorit serb të Lacios, Sergej Milinkoviç Saviç,  të cilin dëshiron ta transferojë me çdo kusht në skuadrën e tij gjatë verës së ardhshme. Për të bindur homologun e tij “lacial”, Klaudio Lotito si dhe drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare,

Perez me 500 milion euro gati të bëjë revolucion te Reali

500 milionë euro për të rindërtuar Real Madridin. Kështu shkruan ‘Don Balon’, sipas së cilës, Florentino Perez dëshiron të bëjë revolucion të vërtetë në skuadrën e tij, duke fituar fonde për një fushatë blerjesh faraonike. Për presidentin e “mbretërve”, askush nuk është i paprekshëm dhe të gjithë e kanë një çmim, duke filluar nga