Besart Rexhepit i skadon kontrata me Shkëndijën, si lojtarë i lirë kërkon klub të ri

Mesfushori 22 vjeçar Besart Rexhepi prej sot është agjent i lirë. Kontrata 3 vjeçare e tij me Shkëndijën e Tetovës ka skaduar dhe nga klubi kuqezi e kanë falënderuar për bashkëpunimin. Kështu fantazisti mbetet agjent i lirë dhe duket i hapur për skuadra të interesuara për të ardhmen. Rexhepi i lindur

Besar Guxhufi nënshkruan kontratë profesionale me gjigandët e Beshiktashit

Skuadra gjigande e Beshiktash gjatë ditës së sotme ka nënshkruar kontratë profesionale me talentin shqiptarë nga Shkupi, Besar Guxhufi. Ky i fundit skuadrës së njohur turke iu bashkua që verën e vitit të kaluar, mirëpo për shkak moshës së mitur, i njëjti luante me ekipin e shpresave, ndërsa tani kur ka

Shkupjanët dhe “Shvercerat” para një provimi të rëndësishëm në prag të ndeshjes me Ballkanin

Të enjten e 18 gushtit Shkupi, dikur kryeqendër e Dardanisë do të jetë epiqendra e futbollit shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Dy skuadrat kampione, ajo e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, si dhe ajo e Kosovës, Ballkani, do të përballen njëra me tjetrën në ndeshjen e parë të vlefshme për “play-off” të Ligës