Arsenali demolon Evertonin, thellon diferencën ndaj Sitit (VIDEO)

Arsenali ka mposhtur me rezultatin 4:0 Evertonin në duelin e prapambetur të vlefshëm për javën e 7-të në Premierligë, duke thelluar diferencën në +5 nga ndjekësit më të afërt të Mançester Sitit. Një triumf me shumë peshë për “Topçinjtë” e Artetës, që ëndërrojnë pas shumë vitesh fitimin e titullit kampion. Ishte futbollisti

Ramadani nr.92 te Dinamo Kievi e zgjodhi për nder të Ballistëve

Reshat Ramadani pasditën e sotme u prezantua te Dinamo Kievi, një ndër skuadrat me më shumë trofe në Ukrainë, nga e cila skuadër kanë dalë emra të mëdhenj të futbollit europian, siç ishin Andrij Shevçenko, Sergerj Rebrov, etj. Ramadani te Dinamo Kievi u transferua nga rradhët e Shkëndijës së Tetovës, aty

Duro njihet me ekipin, mban stërvitjen e parë me Struga Trim Lum

Shpëtim Duro sot edhe zyrtarisht morri timonin e Struga Trim Lum. Pasi i njëjti u prezantua nga drejtori sportiv Besart Isaku, pasdite zbriti në fushën e Ladorishtës për të stërvitur skuadrën, raporton “infOSport.mk”. Ai fillimisht u njoh me lojtarët, që më pas të zhvillojë edhe stërvitjen e parë. Nga ajo që

Detaje nga transferimi i Ramadanit te Dinamo e Kievit, Shkëndija mban një pjesë të kartonit!

KF Shkëndija dhe FC Dinamo Kiev kanë gjetur akord për transferimin e mesfushorit të talentuar tetovar, Reshat Ramadanit tek gjigandi ukrainas. Për shërbimet e Reshat Ramadanit, Shkëndija ka marrë një dëmshpërblim të kënaqshëm, që sillet deri në 300 mijë euro, ndërsa përveç këtij fakti, kuqezinjtë do të përfitojnë edhe 15%

Reshat Ramadani edhe zyrtarisht një lojtar i ri i Dinamo Kievit

Reshat Ramadani, një ndër futbollistët më të talentuar shqiptarë në vendin tonë, karrierën e tij do ta vazhojë në Ukrainë, te një ndër skuadrat më me renome në këtë vend, Dinamo Kiev. Një gjë të tillë nga klubi ukrainas kishin paralajmëruar më herët gjatë ditës, mirëpo duke mos bërë të ditur

Gostivarit megjithatë i merren 3 pikë, dënohen edhe me të holla!

Komisioni Disciplinor pranë Federatës së Futbollit gjatë ditës së sotme vendosi të dënojë ekipin e KF Gostivarit, duke i marrë 3 pikë kësaj skuadre. Përveç këtij dënimi, skuadrën e Gostivarit e pret edhe një gjobë në vlerë prej 1000 eurosh, e gjithë kjo për shkak paraqitjes jo të drejtë të

Struga Trim Lum prezanton trajnerin Shpëtim Duro

Struga Trim Lum edhe zyrtarisht në vazhdim të sezonit do të udhëhiqet nga strategu shqiptarë, Shpëtim Duro. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që gjatë ditës së djeshme, ndërsa i njëjti u prezantua sot në ambientet e klubit strugan nga ana e Drejtorit Sportiv, Besart Isaku. Duro me Struga Trim

E bujshme, Dinamo Kiev transferimin më të ri e bënë nga rradhët e Shkëndijës!

Dinamo Kiev, një ndër skuadrat më të mira ukrainase, në faqen e saj zyrtare në “facebook”, ka paralajmëruar një transferim të ri, i cili vjen nga rradhët e Shkëndijës së Tetovës. Siç mëson “infOSport.mk” bëhet fjalë për mbrojtësin Reshat Ramadani, i cili aktualisht është bashkë me klubin dhe është në përfundim