Ilirid Ademi shndërrohet në figurën kryesore te Erzeni! (VID

Ilirid Ademi po kalon një sezon shumë të mirë me Erzenin teksa është kthyer në një titullar absolut dhe prezenca e tij në fushën e lojës ndihet shumë. Sulmuesi me origjinë nga Gostivari te skuadra nga Shijaku erdhi gjatë merkatos së verës si lojtar i lirë nga Egnatia dhe menjëherë

Shkëndija mund Ak.Pandev në regjinë e Erald Çinarit (VIDEO)

Dy gola të Erald Çinarit i dhanë fitoren fitoren 2:1 Shkëndijës përballë Akademia Pandevit në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në Ligën e Parë të futbollit në vend, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë “kuqezinjtë” regjistruan edhe fitoren e dytë me rradhë dhe të tretën të njëpasnjëshme në terren

FC Shkupi rikthehet në Çair, rikthehen edhe fitoret (VIDEO)

FC Shkupi pas plotë 123 ditëve u rikthye të luaj në stadiumin e Çairit, ndërsa me këtë kjo skuadër u rikthye tek fitorja, që erdhi pas tre ndeshjeve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Goce Sedlloski si vendas në kuadër të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, mundi Rabotniçkin me

Makedonija Gj.P sërish u mbijetoi sulmeve të Struga Trim Lum!

Makedonija GJ.P sërish u mbijetoi sulmeve të Struga Trim Lum, duke i shkëputur dy pikë të tjera skuadrës strugane, që edhe sot, këtë herë me trajnerin e ri Shpëtim Duro nuk i’a doli dot të shënojë në rrjetën e skuadrës shkupjane, duke barazuar pa gola, njofton “infOSport.mk”. Edhe në këtë ndeshje