“Përralla” e bukur e Struga Trim Lum sapo ka nisur, drejtori Isaku: Do të përsëritim hapat e Ballkanit…

Në nisjen e këtij edicioni futbollistik, shumë pak njohës të futbollit mund të parashikonin që në Maqedoninë e Veriut, Struga Trim Lum do të arrinte të thyente dominimin e dy skuadrave tjera shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit. Skuadra e themeluar në dekadën e fundit, falë një sezoni të shkëlqyer i’a doli

Struga përfundoi festën, në mesjavë i pret përballja me Shkëndijën, ja kush do e ndaj drejtësinë

Struga Trim Lum me plotë të drejtë mbrëmë deri në orët e vona të mbrëmjes festoi titullin kampion, të parin në historinë 8-vjeçare, mirëpo që sot kjo skuadër po mendon për ndeshjen e rradhës kundër Shkëndijës, që në program është në mesjavë, njofton “infOSport.mk”. Ekipi strugan në këtë ndeshje do të

Struga Trim Lum skuadra e katërt shqiptare që shpallet kampion i Maqedonisë

Struga Trim Lum është skuadra e katërt shqiptare, që shpallet kampione e Maqedonisë në futboll, pas Renovës, Shkëndijës dhe FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane që pas vetes ka një gjigand si Kompaninë “Trim Lum”, që nga xhiroja e parë morri kryesimin, duke mos e lëshuar në asnjë moment dhe dje,

Finalja e Kupës së Greqisë, AEK-PAOK, do të luhet në Tiranë!

Pas finales së Ligës së Konferencës, Shqipëria mund të mirëpret edhe një tjetër ndeshje të madhe finale që do të luhej në Tiranë! Federata Greke e futbollit po kërkon një stadium për të zhvilluar finalen e Kupës së Greqisë dhe stadiumi në të cilën mund të zhvillohej e njëjta, është “Air

Sherr masiv në superklasikën River-Boca që përfundon me 8 kartonë të kuq! (VIDEO)

Superklasikja argjentinase, River Plate – Boca Juniors dukej se po përfundonte në “paqe”, por në minutën e 93-të, arbitri i ndeshjes akordoi 11-metërsh për vendasit. Borja shënoi golin për River dhe në momentin që po festonte me shokët në cepin e fushës, nisi një sherr masiv mes futbollistëve të dy ekipeve

Besart Ibraimi: Besoj se me meritë jemi kampionët e ri të Maqedonisë

Struga Trim Lum dje edhe zyrtarisht festoi titullin e parë kampion në Maqedoni, ndërsa një nga më të merituarit për këtë arritje, pa dyshim se është edhe sulmuesi Besart Ibraimi. Golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit vendor, pavarësisht moshës edhe njëherë tjetër dëshmoi se është i lindur për të