Shabani: Nuk ka rëndësi kush shënon, me rëndësi të fitojmë trofeun

Bunjamin Shabani me plotë të drejtë pritet të zgjidhet MVP i sezonit 2022/23 në elitën e futbollit vendor, pas performancës së treguar me fanellën e Struga Trim Lum, me të cilën skuadër njëherit arriti që të shpallet edhe kampion i Maqedonisë. Mirëpo ky titull tashmë është lënë anësh për një çast,

Duro: E jashtëzakonshme nëse do fitonim edhe Kupën

Trajneri Shpëtim Duro po kalon momentet më të mira në karrierën e tij si trajner, kjo pasi sot strategu nga Tirana ka mundësinë që të bashkoj dy tituj brenda pak ditëve, edhe atë në një kampionat jashtë Shqipërisë. Ish tekniku i shumë skuadrave shqiptare, që shumë vite më parë kishte fituar

Struga Trim Lum gati për të bashkuar trofetë

E shtuna e sotme është ditë feste në futbollin vendor. Në stadiumin “Petar Milloshevski” pranë FFM-së, Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P do të diskutojnë trofeun e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum kërkon të bashkojë dy trofetë e futbollit vendor, dhe pas titullit kampion, ata në Strugë dëshirojnë të dërgojnë