Izair Emini, një kampion i lindur për trofe

Izair Emini, një futbollist ky i lindur kampion. Pas 3 titujve rradhazi kampion, një me Kukësin në Superligën e Shqipërisë dhe dy rradhazi me Shkëndijën e Tetovës, Emini, sot ka bashkëngjitur edhe titullin e katërt rradhazi, këtë herë me Dritën e Gjilanit në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Vërtetë një sukses

Shkëndija përmes Vardarit kërkon gjysmëfinalen e Kupës

Shkëndija të mërkurën pret Vardarin në Tetovë në kërkim të kualifikimit në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë. Tetovarët me epërsi të bukur në kampionat, tani pretendojnë të nxjerin rivalin kryesor edhe jashta garës së dytë vendore. 14-të pikët epërsi para vendit të dytë në kampionat janë arsye shtesë për atmosferën e

Mungesa e valleve shqiptare në Superkupë, Qeveria i hedh fajin FFM-së dhe qeverisë së kaluar

Qeveria e re në krye me Zoran Zaev, fajin për mungesën e valleve shqiptare por edhe të etniteteve të tjera gjatë shfaqjes para Superkupës së Evropës që mbrëmë u zhvillua në “Telekom Arena” në Shkup, e justifikuan me faktin që i tërë manifestimi është organizuar nga Federata e Futbollit  të

Futsal, Shkupi shkëlqen edhe në Kupë, prek gjysmëfinalen

Ekipi i futbollit në palestër, Shkupi vazhdon të shkëlqejë në futsalin vendor. Pas fitoreve të njëpasnjëshme në ndeshjet kampionale, “bardhekaltërit” nga Çairi me të njëjtin ritëm vazhduan edhe në ndeshjet e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Ata sot në ndeshjen çerekfinale mundën ekipin e SEE Universitetit në Tetovë me rezultatin 2:0. Ishte kjo