Fejenord zyrtarizon divorcin me 6 kampionë

Pas titullit të fituar kampion në Holandë, skuadra e Fejenordit ka zyrtarizuar divorcin me plot 6 futbollistë, të cilët do të largohen nga Roterdami për arsye të ndryshme.

Kështu Oussama Idrissi dhe Jacob Rasmussen ishin në huazim në klubin holandez dhe do të kthehen në skuadrat që kanë pronësinë e kartonit të tyre, përkatësisht Sevilja dhe Fiorentina.

Situatë e njëjtë edhe për Tein Troost, që do të rikthehet ne NAC Breda, ndërsa Ofir Marciano, Timon Wellenreuther dhe Sebastian Szymański nuk kanë pranuar të zgjatin bashkëpunimin me klubin holandez.

Leave a Reply