Jasir Asani vazhdon karrierën në La Liga-n spanjolle!

Jasir Asani ka qenë padyshim një nga futbollistët më të rëndësishëm dhe më meritor për suksesin e Kombëtares shqiptare në kuadër të eliminatoreve për kualifikim në Europianin e vitit të ardhshëm në Gjermani, aty ku Shqipëria do ta marrë pjesë për herë të dytë në histori, pas pjesëmarrjes në vitin 2016-të.

28-vjeçari ishte basti i fituar i Sylvinhos, me shkupjanin që e nisi aventurën kuqezi në Varshavë përballë Polonisë.

Asani gjithashtu është një nga futbollistët më të rëndësishëm edhe te ekipi i tij në Korenë e Jugut, Gwangju FC. Mirëpo si duket performancat e tij kohëve të fundit, do i japin fund aventurës së shkupjanit në Korenë e largët.

Sipas “SuperSport e ardhmja e Asanit pritet të jetë La Liga spanjolle.

Las Palmas është ekipi që është vënë pas shërbimeve të shkupjanit, i cili gjatë ditës së djeshme përcolli për së afërmi ndeshjen e ish skuadrës së tij, FC Shkupit përballë Makedonija GJ.P.

Në krahun tjetër, ekipi korean i Gwangju FC, pretendon të fitojë rreth 1 milionë euro nga shitja e shqiptarit, me ekipin spanjoll që nuk pritet të krijojë probleme përsa i përket çmimit.

Por spanjollët nuk janë të vetmit që duan Asanin në skuadër, pasi në adresë të tij dhe menaxherit Jovkov, kanë arritur oferta edhe nga Gjermania dhe Arabia Saudite.

Leave a Reply