Aksioni i Struga Trim Lum tek goli i Radeskit ndaj LKS Lodz ishte “shkollë në vete”

Skuadra e Struga Trim Lum, ka krijuar një aksion nga librat shkollor në ndeshjen e sotme kontrolluese kundër skuadrës së LKS Lodz nga Polonia. Struga Trim Lum në një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, në takimin e sotëm kundër LKS Lodz nga Polonia, u mposht me shifrat 4:3. Golat në këtë

Dështoi te Struga Trim Lum, sot u prezantua te Liria e Prizrenit

Ish-sulmuesi që shkëlqeu me gjeneratën e artë të Skënderbeut të Korçës, e që atë kohë ishte grumbulluar edhe në tre takime me Kombëtaren shqiptare, ka gjetur skuadrën e tij të re, pas ndërprerjes së kontratës me Drenicën. 28-vjeçari, i cili ka luajtur për shumë skuadra në Shqipëri, rajon dhe Europë, është

FC Shkupi rikthen ish mbrojtësin Ruatubaje!

FC Shkupi po vazhdon përgatitjet në Antalia të Turqisë, aty ku tashmë ka zhvilluar edhe tre ndeshje kontrolluese me kundërshtarë të huaj. Skuadrës shkupjane në tokën turke iu bashkua sulmuesi Besar Guxhufi, ndërsa bashkë me të disa ditë më herët, kishin prezantuar edhe dy sulmuesit tjerë, norvegjezin Emanuel Longe Gronner