Liria e Xhengis Rexhepit eliminoi Dritën e Ardian Nuhiut në Kupën e Kosovës (VIDEO)

Dita e sotme në futbollin kosovar na servoi ndeshjen e 1/16 së finales midis Dritës së Gjilanit dhe Lirisë së Prizrenit. Kjo ndeshje pa dyshim se zgjoi interesim edhe në opinionin tonë sportiv, pasi këto dy skuadra të njohura kosovare, aktualisht udhëhiqen nga strategë shqiptarë nga Maqedonia. Drita e Gjilanit tashmë

Xhengis Rexhepi merr drejtimin e skuadrës së njohur kosovare

Xhengis Rexhepi sërish do të punoj në futbollin kosovar, teksa sot ka pranuar të marrë drejtimin e skuadrës së njohur kosovare të Lirisë së Prizrenit, njofton “infOSport.mk”. Rexhepi në këtë mënyrë rikthehet sërish në futbollin kosovar, aty ku kishte drejtuar skuadrat si, Llapi, KEK-u dhe Dukagjinin. Ai te skuadra prizrenase u

Besir Alili sërish shkruan historinë, kualifikohet në finale të KE për kadetë

Besir Alili ka shkëlqyer edhe luftën gjysmëfinale në kuadër të Europianit në mundje për kadetë, teksa mundi gjeorgjianin, Luka Gugegashvili, njofton “infOSport.mk”. Në duelin gjysmëfinal në kategorinë deri me 48 kg, Alili edhe njëherë tjetër ishte fenomenal, duke e mundur kundërshtarin e tij nga Gjeorgjia, Luka Gugegashvili me rezultatin 6-2 dhe

“Liria shumë e fortë për skuadrat maqedonase”

Skuadra e elitës së futbollit kosovar, Liria që ndodhet për përgatitje në Ohër, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar edhe ndeshjen e dytë kontrolluese në qytetin turistik. Të përzgjedhurit e trajnerit Blendi Shkëmbi, pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Teteksit (2:0), sot mundën Pobedën nga Prilepi me rezultatin 2:1. Ishin pikërisht