Enis Gavazaj flet për mikrpitjen te Struga Trim Lum, kampionatin tonë vendor dhe ndeshjen me Pobedën

Enis Gavazaj, pa dyshim se ishte një ndër afrimet më të bujshme të kësaj merkatoje në elitën e futbollit vendor. Futbollisti me origjinë nga Kosova gjatë kësaj merkatoje iu bashkua skuadrës së Struga Trim Lum, që bëri disa lëvizje shumë të bujshme, ndërsa i njëjti në një intervistë për faqen e

Prishtina e Ramadanit sërish me sy ka Superliga shqiptare, këtë herë peshkon te Kukësi

Pas Sabjen Lilaj, Gledi Micit, Gentian Muçës, klubi i Prishtinës pritet të bëjë një tjetër goditje të bujshme në merkato. Bëhet fjalë për mesfushorin me tipare sulmuese, Enis Gavazaj, i cili shpalli “divorcin”, ditën e djeshme me Kukësin, dhe tashmë është futbollist i lirë. Mediat kosovare raportojnë se për ish-futbollistin e